Pití teplé vody

Aniž jsem to nějak plánoval a už vůbec neočekával, poprvé v životě mi nevadí venku vedra. Nepouštím klimatizaci v autě a v horku se nepotím. Jak to?
Cítím, že je to díky změně stravování, tedy konzumaci syrové stravy a pití teplé vody. Funguje to, aniž bych měl pro to nějaké odbornější vysvětlení, takže Vám popíšu fakta jak se cítím.

Před rokem
Používal jsem klasické deo sticky proti pocení a ve vedrech jsem pil co nejchladnější nápoje. Všude jsem pouštěl klimatizaci, teplota nad 30 stupňů mimo prostor bazénu mně vadila.

Dnes
Před pár měsící jsem začal jíst nejen syrovou stravu, ale pít i teplou vodu. Nejprve to bylo z důvodu pročištění organismu při půstech. Časem  mně nějak zachutnala a tak jsem nejen u ranního rituálu pití teplé vody s chutí zůstal.
Teď přes léto zjišťuji, jak je pro tělo přínosné pít teplou vodu zvláště ve vedrech celý den. Začalo to tím, že jsem si zapoměl pustit klimatizaci v autě, když bylo venku 35 stupňů. Uvědomil jsem si, že mně teplo vlastně nevadí.
Dnes už nepoužívám žádné deosticky a vůbec se nepotím, je to jednoznačně díky syrové stravě a pití teplé vody. Tyto dvě změny v životním stylu doslova proměňují tělo a moje reakce.

Superman nejsem:) zkoušel jsem co vydržím a při teplotě 46 stupňu, jsem se už trochu potil začal. Každopádně je to příjemné posunutí hranic komfortu žití, kdy mi zase vadí o pár věcí méně.

Piti teplé vody, stará známá věc – jak ji připravit
Samozřejmně, že jsem neobjevil Ameriku – spíše ji začal používat:) Pití teplé vody zmińuje už čínská medicína a často o tom mluví i jogíni. Příprava je jednoduchá. Jde o to vodu převařit a pak ji nechat odstát do přibližné teploty těla. Většinou spěchám, tak si převařenou vodu naředím se studenou, tak aby byla příjemně teplá nikoliv horká.

Proč pít teplou vodu?
Mimo mého poznání, kterého jsem dosáhl sám na sobě, se v odborných článcích na internetu zmiňuje, že požití teplé vody má tyto pozitivní dopady na tělo:
– snižení množství hlenů v dutinách
– zrychlení metabolismu
– rychlejší detoxikace těla
– menší energetiká náročnost zpracování vody. Studenou vodu musí tělo ohřívat a horkou zase chladit. Což nám odebírá energii.

Koho to zaujalo, ochutnejte a pár dní vyzkoušejte nahradit teplou vodu za čaj, či kafe, stojí to za to…

1 Reply to “Pití teplé vody”

  1. bydlím na venkově, v domku je ve sklepě studna. Několi let jsme ji používali pro spotřebu v koupelně a wc a když jsme měli pocit, že už se dost pročistila, připojili jsme si ji do kuchyně – jo naházela jsem do ní pár stříbrných kousků – řetízky, prstýnky a tak. Jsem jí vděčná za její přirozenou chuť, s obecní chlorovanou to nelze srovnávat.Je přesto studánková voda lepší? Miluška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *