Jde přejít přes žhavé uhlí o teplotě cca 600 stupňů?

Vždy mě zajímalo, zda přechod přes žhavé uhlí je filmový trik, výsada fakírů, nebo to opravdu je možné. Je to další věc, která odporujeme tomu, co považujeme za reálné. Přeci jen 600 stupňů je docela vysoká teplota 🙂
Zda to jde, můžete vidět na vlastní oči ve videu, které jsem z akce udělal.

Proč jsem tam šel?
Zjistit zda je to možné a pokud ano, tak posunout vlastní hranice toho co mohu dokázat.

Jaký to mělo pro mě přínos?
Při přechodu uhlí se musíte zbavit strachu a uvěřit, že to dokážete. Ještě před vlastním přechodem proběhlo meditační sezení, kdy každý sám za sebe vložil k vlastnímu přechodu „určitý strach, nebo obavu“, kterou má v životě. Překonáním strachu z přechodu po uhlí, se následně do života alespoň mně dostalo pochopení, že překonám i tu obavu, kterou jsem si s přechodem spojil.
Došlo opět kousek k posunu v mém vědomí, že opravdu dokážu cokoliv reálného či nereálného za předpokladu, že uvěřím. Je to sice známá fráze citovaná v každé knize, ale je to jen prázdná myšlenka dokud ji v praxi pevně nezakotvíte. Věřte tomu, že přechod je jednou z možností jak tohoto pevného zakotvení dosáhnout.

Video z průběhu akce
Před vlastním přechodem přes uhlí, jsme zkoušeli pády do neznáma po zádech. Upřímně pro mě to bylo težší, než vlastní přechod. Tento rituál pádu nám měl pomoct zbavit se strachu a dodat nám víru, že to dokážeme.

Fotografie

 

 

O akci
Provázel nás a skvěle indiánsky moderoval Pepa Šálek, za podpory a organizace Jany z Centrum-Skarabeus.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *