Jak jsem šel do učení, aneb dobrovolná práce v Ekovesnici

  Tento víkend jsem si připadl jako v pohádce, když šel Honza na vyučenou do světa 🙂 Plánuji výstavbu nezávislého domku na energiích se sítí, spjatého s přírodou a proto hledám inspiraci a informace.
Využil jsem výzvu na ekovesnice.cz, kde hledali dobrovolné pomocníky pro přípravu osvětového Ekofestivalu Oázy života. Přiložil jsem dva dny ruky k dílu a dozvěděl se spoustu zajímavých informací a zdrojů souvisejících s budováním nezávislého domu a alternativ při výstavbě.

Celý pátek se pracovalo na dokončení zmenšeného, avšak funkčního modelu domečku, na kterém se v průběhu Ekofestivalu budou principy výstavby a nezávislosti demonstrovat. Učil jsem se hladit hlíněnou omítku, dělat šindelovou střechu a spoustu dalších věcí.

Připravovaný domeček pro putovní výstavu

Slaměno hlíněná jurta

Slaměné domy

Slaměné panely pro výstavbu domů

Sušení ovčí vlny na pozdější použití jako izolace

Byl to hodně náročný den. Skončili jsme o půlnoci a na druhý den se stávalo ve 3 hodiny ráno. Vše jsme převáželi do Bratislavské ZOO a museli připravit, než přijdou první návštěvnící. Reportáž z Ekofestivalu v Bratislavské ZOO zde. Pokud Vás technologie výstavby či vlastní princip domů a osad zajímá, nenechte si ujít inspirativní návštěvu Ekofestivalu, který putuje dále po ČR.

Termíny a místa Ekofestivalu:
Jihlava – 22.4. na náměstí na den ZEMĚ

Brno – 23-24.4. Náměstí Svobody v centru Brna.
Akce se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed.

Liberec – 1.6. Lidové Sady na den dětí
více na www.oazyzivota.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *