Ekofestival v Bratislavě

  Víte, že obyčejná kamna na dřevo mohou vyrábět elektřinu? a spoustu dalších zajímavých informací se dozvíte na putovním Ekofestivalu.
Mohl jsem se chvíli podílet na jeho přípravě a nyní Vám přináším reportáž z Bratislavy. Ekofestival pokračuje, můžete ho ještě navštívit. Součástí jsou zajímavé exponáty a inspirující přednášeky o alternativním bydlení a možnostech výstavby.


Pohled na Ekofestival. V pravo je zmenšený model funkčního soběstačného domku z přírodních materiálů.

Stavba přenosné Jurty

Kompletace relaxační\léčivé pyramidy, to jsem musel dělat osobně 🙂

Sluneční pec. Pokud svítí slunce, můžete třeba upéct kuře.

Větrná elektrárna\vodní pumpa

Výroba elektrické energie při topení dřevem – revoluční výrobek !
Obyčejná kamna na dřevo, které díky speciálnímu rozšíření (jednotce) umí ohřát nejen vodu ať již na umývání či na topení, ale hlavně vyrábí elektrickou energii. Jeden článek vyrobí až 200W ! Na kamnech byly instalovány dva články, takže při topení vyrábíte až 0,4 kw. Tyto články jsou možným skvělým doplňkem pro sluneční elekrárnu (použitou jako ostrovní systém), kdy v zimě nesvítí tak moc slunce a stejně topíme. Při výpočtu kapacit slunečních kolektorů nemusíme navyšovat jejich kapacitu pro zimní období, či hledat jiný zdroj v případě, že topíme dřevem. Jeden článek na topení stojí 8 990 kč bez dph. Jsem z toho nadšen a těším, až si ho zakoupím a vyzkouším v praxi.

 

Pokud Vás technologie výstavby či vlastní princip domů a osad zajímá, nenechte si ujít inspirativní návštěvu Ekofestivalu, který putuje dále po ČR.

Termíny a místa Ekofestivalu:
Jihlava – 22.4. na náměstí na den ZEMĚ

Brno – 23-24.4. Náměstí Svobody v centru Brna.
Akce se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed.

Liberec – 1.6. Lidové Sady na den dětí
více na www.oazyzivota.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *