Měsíc uběhl od mého návratu z pobytu ve tmě, co jsem změnil v životě?

Při svém 7 denním pobytu ve tmě jsem získal obrovský vnitřní klid, nadhled a souzení se svým životem. Cítím štěstí a vyrovnanost, bez jakéhokoliv vnějšího důvodu. Když jsem opouštěl chatku, bylo mi jasné, že se nechci vrátit domů a zapadnout do stereotypu či zpět do stresu a přijít o vnitřní pocit klidu a vyrovnanosti. Rozhodl jsem se tento klid nejen udržet, ale ještě více ho prohloubit díky níže uvedeným pěti opatřením.
V chatce jsem se snažil přijít a procítit srdcem co mě v životě způsobuje stres, odtahuje myšlenky a soustředění místo do sebe někam ven, nebo na pro mě nevýznamné podněty dnešního světa.

Uvědomění a opatření číslo jedna – zrušení internetu v mobilu.
Před pobytem ve tmě, jsem kontroloval email nejen na pc, ale i na telefonu a to několikrát denně. Uvědomuji si, že naprosto zbytečně jsem se takto vyrušoval ze svého života. E-mail je úžasný a důležitý pomocník, nic méně není důležite být celý den on-line. Rozhodnutí – zrušen internet v mobilu a internet používám pouze v práci a doma.

Uvědomění a opatření číslo dvě – omezení přísunu informací.
Uvědomil jsem si, jaký negativní vliv na mně měla spousta informací, co jsem denně vstřebával díky Facebooku, čtení diskuzních fór, webů či sledovaní televizních novin. Facebook je super, ale pročíst desítky postu přátel a zajímavých stránek mne zabralo čas a táhlo myšlenky pryč. Na FB chodím tedy už jen jednou denně, dám mu 5 minut a přečtu si to co přečíst mám. Dále jsem prodal televizi a je klid:) Příjem novinek omezuji na občasné sledování headline novinek na seznamu.

Uvědomění a opatření číslo tři – mít stále příjemný vnitřní pocit.
Eliminuji dělání věcí či prožívání situací s kterých se necítím šťastný.  Měním a ruším vše u čeho se necítím šťastný, ať již pracovně či po stránce vztahů s lidmy. Je to jednoduché provést, když si člověk uvědomí, že za to „zaplatí“ ztrátou peněz z práce kterou třeba neměl rád, či ztrátou „přátel“ s kterýma si už nemá co říct. Dnes vím, že za to „neplatim“, je to prostě vývoj, který mě posune dále. Nic a nikdo není špatný nebo dobrý. Jsou jen věci, které k nám už v danou chvíli nesedí. Ta kontrolka, která nám to signalizuje, je právě náš vnitřní pocit, to jak se cítíme. Dnes vím, že to je to nejdůležitější a není důvod žit ve stavu nesouznění sám se sebou.

Uvědomění a opatření číslo čtyři život ze srdce.
Je to už třetí měsíc co používám techniku „život ze srdce“, tedy projeveni sám sebe jak vůči sobě tak i vůči okolí pouze přes ctnosti srdce. V každé situaci se snažím projevit technikou ctnosti srdce. Představte si, jako by jste se mohli projevit jen díky těmto vlastnostem : Vděčnost, Soucit, Pochopení, Pokora, Odpuštění, Srdnatost. Více o této technice projevení se a žití ze srdce, které Vám může pomoct zlepšit řídit své emoce a prožít s láskou naplněný život píšu zde.
Díky této technice projevení se, které zkouším a praktikuji každý den v sebemenéně významné situaci, cítím obrovské naplnění a zlepšení svých emocí.

Uvědomění a opatření číslo pět – mluvit jen pravdu.
Žití v pravdě. Mám-li být k sobě a k Vám upřímný, snažil jsem se vždy v životě nelhat, ale informace jsem si občas přizpůsoboval tak, aby věci vycházeli jak potřebuji 🙂 To znamená sem tam malá lež co neuškodí, nebo ne vždy jsem řekl vše, ale třeba jen část informací nebo pravdy. Nyní chápu, že lhaním či manipulací s informacemi, si člověk ublíží nejvíce sám sobě. Možná něco získá ve fyzickém světě, ale ublíží si na duši… Pro vnitřní pohodu cítím, že je důležité mít naprosto čisté myšlenky. Pak nastáva vnitřní klid a pohoda, protože nemusím přemýšlet co jsem kde řekl, nebo co kde říct. Další opatření je tedy vždy říkat pravdu za všech okolností a nemanipulovat s informacemi.

Všechna tato opatření mi pomáhají pocit vnitřního klidu nejen udržet, ale i prohlubovat. Jsem vděčný za to, že se mi dostalo tohoto poznání ve tmě a mohu na sobě takto pracovat… děkuji

2 Comments

Add Yours →

Napsat komentář