Jak vybrat odšťavňovač, tipy na prověřené výrobky

Kladete si otázku, jaký vybrat odšťavňovač? Není to jen o penězích. Jak se tedy rozhodnout? Poradím Vám, jak jsem se rozhodoval já. Hlavním rozhodovací otázkou, podle které i Vy zvažte kolik investovat je: „Jak často budete dělat šťávy?“
Pokud si odpovíte, že budete dělat šťávy jedenou za týden či ještě méně, určitě Vám stačí levnější, avšak kvalitní odšťavňovač Omega 8006. Pokud plánujete, že se pití šťáv stane součástí každého Vašeho dne ,pak doporučuji buď Green Star Elite či Angel juicer.
Je to hlavně otázka peněz. Já se rozhodl pro Angela, protože šťávy dělám každý den. Green Star Elite je sice velmi kvalitní, avšak je plastový, Angel je celý z nerezu. Takže z hlediska mechanického a dlouhodobého využítí jsem volil Angela. Pro Angela byl ještě jeden a velmi výrazný důvod. Tzv. vyšší výtěžnost. Dle testů na internetu, je Angel nejlepší z hlediska výtěžnosti, tedy vymačkání šťávy z plodu. V případě, že odšťavňuji každý den, tak defakto ušetřím, když Angel vše důkladně vylisuje.
Tímto způsobem jsem vybíral já. Na trhu je spousta různých odšťavňovačů, nic méně já hledal v řadách prověřených a spolehlivých, také na doporučení od lidí, kteří již tyto přístroje několik let používají. Berte to tedy jako určité vodítko, rozhodnutí je samozřejmě na Vás. Já se řídím heslem: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.“ Samozřejmě co člověk, to názor.

Cenově dostupný kvalitní odšťavňovač Omega 8006
odstavnovac omega 8006Omega 8006 je nejnovější model šnekového dvoufázového odšťavňovače. Na rozdíl od ostatních šnekových přístrojů Omega 8006 využívá patentované dvoufázové síto, které zaručuje maximální výtěžnost. V první fázi jsou suroviny na hrubo vylisovány a šťáva odtéká přes hrubé síto do sběrné nádoby. Zbylá drť je dále posouvána hlavním dílem směrem k jemnému sítu, kde dochází k druhotnému odšťavňení suroviny. Celý tento systém je propojen, takže šťáva nakonec odtéká jedním otvorem.

Omega je vhodná na zpracování všech surovin – měkkého ovoce, tvrdé i listové zeleniny. Součástí výbavy je homogenizační pouzdro pomocí nějž dokáže přístroj vyrábět pyré, mražené dřeně a oříšková másla.

Motor o výkonu 200W má pouhých 70 otáček za minutu. Tento šetrný způsob zpracováni surovin zaručuje, že téměř nedochází ke ztrátám vitamínů a snížení trvanlivosti šťávy. Záruka na přístroj Omega je 10 let na motor a 5 let na díly. Čištění přístroje je velmi snadné.
Cena je 9 710 kč s dph. Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

Střední třída odšťavňovač Green Star Elite
odstavnovac green star eliteDvouhřídelový nízko otáčkový odšťavňovač Green Star Elite je stejně jako všechny naše hřídelové přístroje vhodný pro odšťavňování obilné trávy a listové zeleniny, měkkého ovoce či tvrdé zeleniny. Vykazuje skvělou výtěžnost a zanechává skutečně velmi suchou zbytkovou vlákninu. Se záslepkou (je součástí základní výbavy) namísto sítka získává Green Star funkce homogenizéru a dokáže drtit potraviny, vyrábět pyré, mražené dřeně a oříšková másla.

Lisovací soukolí odšťavňovače Green Star Juicer Elite je vybaveno bio-magnety, které mají zajistit optimální kvalitu fresh juicu. Veškeré díly přístroje se velmi snadno čistí. Výkon přístroje je 190W, počet otáček za minutu 110 a záruka je 5 let na motor a 2 roky na díly.
Cena je 15 910 kč s dph. Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

TOP nejlepší odšťavňovač Angel juicer 7500
odstavnovac angel juicer 7500Dvouhřídelový odšťavňovač Angel juicer je pomalu otáčkovým odšťavňovačem s nerezovou konstrukcí. Je vhodný na zpracování téměř veškerých surovin od mrkve a jablek po mladé obilí nebo špenát. Není nutné se omezovat pouze na běžné odšťavňování, ale můžete si připravit i sojové mléko, vynikající tofu, ořechová másla a ovocné sorbety (je nutné dokoupit homogenizační pouzdro).

Angel Juicer je naprosto jedinečným odšťavňovačem – kombinuje v sobě dvouhřídelový odšťavňovač s jednošnekovým (tím v sobě kloubí dokonalou výtěžnost a zároveň univerzalitu šnekových lisů). Obě hřídele, otáčející se proti sobě, se v konečné fázi rozbíhají do samostatných komor, kde se chovají jako klasické šneky. Přitom dlouhé nerezové síto zabezpečuje, že suroviny jsou v rámci celého procesu neustále odšťavňovány.

Určitou nevýhodou se může zdát mírně složitější čištění síta, které je součástí plnící komory.Výkon odšťavňovače je 150W, počet otáček za minutu 82 a záruka je 5 let na motor a 3 roky na díly.
Cena je 26 740 kč s dph. Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

3 Replies to “Jak vybrat odšťavňovač, tipy na prověřené výrobky”

  1. Dost jsem váhala, jaký odšťavňovač koupit. Nakonec jsem koupila Kuvings. A slouží velice dobře.

  2. Taky mám doma Kuviňák – výborná investice. Řekla bych, že je to jeden z nejlepších odšťavňovačů.

  3. Kuvings je opravdová špička v odšťavňovačích. I když někoho může odradit cena, po čase se Vám ta investice vrátí. Nebudete ho používat dva roky a porouchá se, budete ho používat léta a pořád bude funkční

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *