Jak vybrat mixér, tipy na prověřené výrobky

Podle čeho si vybrat mixér? Povím Vám, podle jakých parametrů jsem se rozhodoval já. Stejně jako u výběru odšťavňovače, by měla být stěžejí otázka: „Jak často chci smoothies připravovat. Pokud to bude jednou za týden, úplně Vám postačí levnější řešení, například níže zmíněný Blender PB100.
Na občasnou přípravu postačí, ale počítejte o proti vyšším řadám s dvěma základními nevýhody. Tou první je nízký výkon a tou druhou je malý obsah. Pokud chcete dělat smoothies pro celou rodinu či pro sebe na celý den, třeba 1 až 2 litry musíte ho dělat na několikráte.
Obsahově i výkonově někde uprostřed mezi základním mixérem a nejkvalitnějším mixérem je tzv. střední třída, jejíž zástupce je z kvalitní značky Catler BL 8011. Jak se říká, zlatá střední cesta z hlediska výkonu, avšak velmi kvalitní provedení a zpracování od společnosti Catler.
Pokud se rozhodnete pro nejvyšší kvalitu, tedy maximální výkon až 37 000 otáček za minutu a velký obsah díky 2l nádobě, pak máte jedinou možnost a tou je Vitamix. Je to nejlepší a nejkvalitnější mixér, který je celosvětově dostupný. Za kvalitu se vždy platí a zde tomu není jinak. Pokud je vitariánství Vaše cesta, či chcete opravdu lahodná smoothies, doporučuji Vám, si na tento mixér našetřit. Velký výkon odliší výsledné smoothies oproti základním či levnějším mixérům právě v chuti a rozmixování ovoce a zeleniny. Zatím co v levnějších mixérech Vám bude příprava trvat delší dobu a smoothies bude obsahovat malé posekané kousky, Vitamix Vám během chvilku udělá lahodné smoothies, které je defakto jako pěna. Je to zkrátka obrovský rozdíl. Já jsem si našetřil a jsem za toto rozhodnutí vděčný, vyplatí se.

 

Levnější řešení stolní mixér Personal Blender PB100
mixer personal blenderPersonal Blender je mixér s širokou škálou použití. Je vhodný pro přípravu koktejlů, ledových tříští, výrobě ovocných sorbetů, přesnídávek a dokonce i k mletí kávy, sekání ořechů apod.

Mixér Personal Blender využívá unikátní „opačný“ způsob plnění nádoby a mixování, takže jeho použití je ve srovnání s jinými mixéry velmi snadné a vysoce praktické. Po naplnění nádoby surovinami jednoduše našroubujete uzávěr s otočným nožem a takto sestavený komplet usadíte na motorovou základnu. Pouhým stlačením nádoby zvolíte režim pulsního mixování. Pokud chcete režim kontinuálního mixování jednoduše po stlačení pootočíte nádobu pod západku. Rozmixované suroviny nebo drink můžete podávat rovnou z mixovací nádoby bez nutnosti použití dalšího nádobí.

Motor o výkonu 200 wattů umožňuje zpracovávat veškeré suroviny od čerstvých plodů až po mražené ovoce nebo led. Díky nízké hmotnosti a malým rozměrům je možné využívat mixér Personal Blender i na cestách. Velmi snadná je i údržba a čištění celého přístroje. Po ukončení mixování jednoduše stačí opláchnout otočný nůž a plnící nádobu pod tekoucí vodou nebo je prostě vložit do myčky na nádobí. Objem polykarbonátové nádoby (300 ml). Je možné koupit více verzí tohoto přístroje dle příslušenství.
Cena je 2 699 kč s dph.Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

 Střední třída mixér Catler BL 8011
mixer catler bl 8011U stolního mixéru Catler BL 8011 je ovládací panel osazen podsvícenými tlačítky elektronického ovládání – 5 rychlostí, pulzní tlačítko, LCD displej zobrazující dobu mixování a tlačítko zapnutí a vypnutí. Nerezové nože systému Kinetix v průběhu mixování zajišťují, že jsou všechny přísady v neustálém pohybu. Ingredience jsou hnány přes sekací nože nahoru po stěně nádoby, potom znovu mixovány při pohybu dolů, a jak takto cirkulují, je dosaženo perfektního výsledku mixování.

Mixér Catler má speciálně tvarovanou nádoba s objemem 1,5l z odolného skla. Mixér Catler má 5 nastavení rychlostí (4220/5500/7100/8500/10150 ot./min), výkon 1200W a záruku 3 roky.

Cena je 6 990 kč s dph. Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

 

 

 

 

Top mixér Vitamix TNC 5200  – řešení bez kompromisů
vitamix odstavnovacMixér Vitamix si poradí s jakoukoliv surovinou. Pomocí pěchovadla se urychlí mixování hustých nebo zmražených surovin, které při mixování vytváří vzduchové kapsy. Je to jediný mixér, který pěchovadlo má a díky němu se vše rozmixuje do hladka, ve směsi nezůstávají žádné zbytky.

Vitamix TNC 5200 svým mechanickým mixováním„rozbije“ buňky namixovaného ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí, což umožní lidskému tělu jeho lepší asimilaci (vstřebání). Navíc dokáže rozmixovat i tvrdou vlákninu například z mrkvové natě, čímž do sebe dostanete blahodárné živiny, které byste za normálních okolností nebyli schopni požít. Velkou výhodou je i víko nádoby, které je na rozdíl od nádob ostatních mixérů „ vypouklé“ tzn., že do mixéru můžete dát celé kusy ovoce i zeleniny, které zaberou více místa v nádobě, po rozmixování se objem směsi zmenší. U ostatních mixérů je víko prohnuté dovnitř nádoby a tím objem nádoby ještě zmenšuje.Plastová nádoba (BPA free) o objemu 2 l (součástí mixéru je 1 nádoba) je konstruována tak, že dokáže zpracovávat jak studené, vlažné, tak i horké pokrmy, jako jsou polévky, omáčky apod.

Vitamix TNC 5200 s výkonem 1000 W má regulaci otáček ( 1.000 – 24.000)/ minutu, při spuštění funkceTurbo je 37.000 otáček za minutu, záruka je 7 let.
Cena je 16 990 kč s dph. Více informací a zakoupení v prověřeném eshopu zde.

8 Replies to “Jak vybrat mixér, tipy na prověřené výrobky”

  1. Souhlasím, že Vitamix je špička na trhu. Mám ho cca rok a nikdy jsem neměla problém. Kupovala jsem ho tedy jinde – na Atranetu.

  2. Po přečtení různých recenzí jsem vsadila na kvalitu – mám ráda kvalitní věci, které se mi po jednom použití nesloží. A udělala jsem dobře – Vitamix jsem kupovala cca před rokem a používá ho celá moje rodina.

  3. Vitamix TNC 5200 mám doma již rok. Po celém roce mohu hodnotit všechny přínosy, co tento mixér má. Maximální spokojenost…

  4. Doma máme taky Vitamix a zatím jsme s ním neměly žádné problémy. Sice je to vyšší cenová kategorie, ale za ty peníze fakt stojí.

  5. Ahoj, před koupí mixeru jsem na YouTube i jinde zhlédla snad všechny recenze na mixéry které se dají v ČR i SR sehnat a nakonec jsem vybrala G21 a musím říct že jsem udělala dobře. Parametry srovnatelné s Vitamixem, cena 7 tis. i s menší nádobou (musi se přikoupit zvlášť), nevýhodu vidím jen v tom že když se dlouho mixuje začne se mixovaná směs v nádobě zahrivat. To jsem ale vyřešila mražený ovocem nebo kostkami ledu. Tak mixovani zdar!

  6. Vitamix doporučuji – jedná se sice o dražší kousek, ale za to vám vydrží, než většina šuntů na trhu (respektive jeho fučnost nekončí se zánikem 2-leté záruky).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *