Základní informace o půstu

Hlavní důvod, proč jsem začal držet půsty, je můj plánovaný přechod na brethariánství, tedy žít pouze z pránické výživy. Půst má ovšem dalekosáhlejší ozdravné účinky pro vaše tělo, takže i když nechcete přestat jíst a žít z prány, bylo by pro vás více než přínosné začít praktikovat půst.
Historicky jsou půsty zmíněny již v Bibli. Křesťané se postili pravidelně každý pátek a v určité období. Ježíš se postil v poušti 40 dní. Z lékařského hlediska je dokázáno, že pravidelné držení krátkodobých půstů vede k očistě organismu.

Co je a co není půst?
Půst znamená, že nejíte a ani nepijete žádnou stravu, tedy žádné polévky ani džusy či jiné koncentráty. Po celou dobu pijete pouze obyčejnou vodu, nelépe destilovanou z lékárny. Pokud pijete džus či jiné koncentrované výživy, nedržíte půst, ale držíte dietu.

Jaký je rozdíl mezi držením půstu a žitím jako bretharián?
Tenká hranice mezi nejíst a nejíst…  Pokud držíte půst, tělo spotřebovává energii ze sebe, svých zásob. Pokud žijete z prány, přijímáte energii zejména pomocí čakrálního systému a své buňky plně vyživujete pránou. Je to kombinace fyziologické a duchovní přeměny.

Co vám může dlouhodobé praktikování půstu přinést?
– zlepšení zdraví, kompletní detoxikace a vyčištění vašeho těla
– celkové omlazení vašeho organismu a prodloužení života
– vyléčení se z chronických a těžkých nemocí, včetně rakoviny *
– poznáte své vlastní hranice
– zdokonalení sama sebe, duchovní poznání
– normalizace tlaku, vysoký se sníží a nízký naopak zvýší
– chuť, sluch, zrak i čich se podstaně zlepší
– osvobození od duševního tlaku a stresu
– zhubnutí
– v neposlední řadě ušetříte za jídlo 🙂

* Informace o vyléčení rakoviny potvrzena na portálu www.pust.cz. Pavel – autor portálu má za sebou více než 10 let zkušeností s praktikováním dlouhodobých půstů a umí přejít na kompletní výživu z prány. (co je prána se dočtete zde) Vybudoval během deseti let komunitu více než 1000 lidí z ČR a SK, kteří ho následují a potvrzují blahodárné účinky půstu.

Půst je nejrychlejší cestou k superzdraví a omládnutí. Půst se nejvíce přibližuje k všeléku.
autor citátu DR.William L. Esser, vedoucí postního sanatoria v Palm Beach na Floridě.

Napsat komentář