Začátek moji cesty k brethariánství

Když se zamýšlím nad svou cestou, začala již podvědomě před pár lety. Tehdy jsem ani netušil, co tento pojem znamená. Pokud se člověk chce stát brethariánem, měl by na to své tělo postupně připravovat. Základní závislosti, kterých by se člověk měl zbavit, jsou: Veškerá konzumace alkoholu, drog či cigaret. Dále bychom měli přestat jíst maso, které náš organismus zatěžuje a stát se vegetariánem. Následně můžeme začít připravovat tělo na přechod z běžné výživy na pránickou stravu. To je obecný postup, který doporučují všichni brethariáni. Na základě těchto informací jsem rozdělil svůj přechod na dvě části:

1. část – přirozený vývoj
a, abstinentem jsem asi 3 roky
b, nekouřím více než rok
c, žádné maso nejím přibližně od června 2012

2. část – řízený přechod od července 2012
a, zahajuji řízený přechod pomocí půstů – začínám každý pátek držet jednodenní půst a pak následně zvyšovat období půstu. Délky jednotlivých půstů jsou naplánovány na 3, 7, 15, 21 a 40 dní. Pokud uspěji a vše bude v pořádku, za necelý rok při 40 denním půstu budu moci uskutečnit první pokus o plný přechod na výživu z prány
b, meditace – pro nastavení vnitřní pohody zahajuji pravidelně každý den meditace
c, aktivní sport – pro tuto dlouhodobou cestu je třeba mít v pořádku tělo po fyzické stránce. Proto jsem začal aktivně sportovat a přes léto mám závazek ujet 50 km každý týden na kolečkových bruslích.
d, začínám se učit základní prvky taoismu – kultivace sexuální energie do vyšších duchovních center
e, když jím :), tak pouze střídmě – většinou poloviční porce a hlavně převážnou část stravy tvoří ovoce a zelenina

Základem všeho je cítít se u toho dobře, nesmí se nic dělat na sílu a člověk musí cítit hluboké vnitřní uspokojení a lásku ke všemu, co dělá a prožívá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *