Nejvyšší forma duchovní transformace, přestat jíst a žít z prány – stát se brethariánem

Od minulého roku se zabývám přechodem na zdravý životní styl a plné rozvíjení v duchovní oblasti. Nyní se ke mně dostaly informace, které jsou tak zásadní, že se o ně s vámi podělím. Je možné je nazvat nejvyšší metou ve zdravém životním stylu a duchovním rozvoji, téměř osvícení.

O co jde? Slyšeli jste někdy pojem prána, čchi nebo bretharian? Pokud si sladíte své fyzické tělo spolu se svým duchem, můžete přejít na plné přijímání stravy pomocí pránické energie, tedy enrgie dostupné z vesmíru. To znamená, že nemusíte jíst jídlo a tím defakto posílat své tělo do hrobu.
Pokud vás to zajímá, čtěte dál. Pro materialisty a lidi, kteří nevěří ve vyšší duchovní poznání a rozvoj osobnosti, nemá smysl zdržovat se tímto čtením a běžte si raději koupit časopis Blesk a k němu hamburger 🙂

Nejprve si pojďme projít základní pojmy:

Co je brethariánství a kdo je to bretharián
Brethariánství je z angličtiny “breath” tedy “dýchat”. Člověk, který se stane brethariánem vstřebává do sebe pomocí dýchání tzv. pránu a pouze tou je vyživován. Z uvedeného je tedy jasné, že když dýcháme všichni, tak i pránu vstřebáváme do sebe a žijeme z ní všichni.
Rozdíl mezi námi všemi, co jíme jídlo, a skutečným brethariánem je ten, že bretharián umí transformovat díky myšlení více prány a dokáže “mentálně” přeprogramovat svoje buňky tak, aby žily pouze z pránické stravy.

Co je prána, neboli energie čchi?
Prána je ze sanskrtu znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Prána je univerzální podstatou veškeré energie. Je to životní síla, která proniká vším. Může být statická i dynamická. Je ve všem. V člověku jako v mravenci, v rostlině jako v kameni. Je ve světle, v elektřině, v magnetismu, v pohybu elektronů jako je melodií v hudbě nebo září v lidských očích. Člověk ji dostává dechem, potravou, vzduchem, vodou, sluncem, čakramy. Hlavně ji přijímá svým nervovým systémem a absorbuje ji dýcháním.

Jde přestat jíst a žít z prány?
Odpověd zní ano. Byť se to v naší západní civilizaci, zaměřené především na materiálno a na požitky, zdá téměř nereálné, je možné projít osobní transformací a začít žit pouze z prány. V současné době žije pouze z prány jen nekolik tisíc lidí na světě. Celý proces přeměny se skládá ze dvou částí.
První je duchovní transformace.
Člověk musí projít duchovní transformací a připravit své myšlení a duševní přístup na tuto skutečnost, že nebude přijímat potravu ale bude žít z prány.
Druhá část transformace je fyzická
Překlenout nutnost jíst jídlo a začít přijímat pránickou výživu.

Z dostupné literatury jsem přečetl knihu od neznámější brethariánky “Jasmuheen”, která má konrétní návod na tuto změnu v průběhu 21 dnů. Ve světě ji následovaly tisíce lidí, a většinou i úspěšně, několik lidí však také zemřelo. Není to o tom říct si, že žiju z prány a nejíst. Duchovní transformace musí být na vysoké úrovni a teprve pak může přijít tento krok.
V České republice je již první člověk, který to dokázal a žije z prány. jeho cesta vedla přes půsty, které prodlužoval až dosáhl nezávislosti na jídle. Tato cesta mi je bližší, protože poskytuje hodně zkušebních období a místo pro duchovní transformaci uvědomění vyššího já. Přechod během 21 dnů se mi zdá velmi rychlý a nebezpečný.

Proč to udělat a zříct se jednoho z největších požitků jménem jídlo?
Ti, kdo dokázali tento přechod, se doživají velmi vysokého věku v naprosto skvělém zdravotním stavu. Netrpí nemocemi a jejich duchovní život je na vysoké úrovni. Oproštění se od všech zažitých paradigmat je osvobozuje. Průměrná doba potřeby spánku techto lidí se zkracuje na 2 – 4 hodiny denně, takže vzniká více času pro práci či záliby. A to jsou úžasné vyhlídky, nemyslíte? Je lepší vzdát se chvilkového požitku z jídla v kontextu dlouhodobého zdraví a vyššího uvědomění.

Moje rozhodnutí
Rozhodl jsem se přejít na pránickou výživu tak, abych se u toho cítil dobře. Půjdu metodou pomocí rozšiřování půstu z jednoho dne až postupem jednoho roku bych měl dosáhnout na 40 dní půstu. Pokud vše půjde dobře, během následujících měsíců či možná i roků bych měl přejít na plnou pránickou výživu.

Průběh budu popisovat zde na svém blogu.

2 Replies to “Nejvyšší forma duchovní transformace, přestat jíst a žít z prány – stát se brethariánem”

 1. Clovek sa ma dostat do urciteho
  citoveho rozpolozenia, nadchnut
  sa pre vec. A pokial citi ze je to jeho
  cesta, nebat sa s doverou po nej
  vykrocit. Zaroven sa stava vzorom
  pre mnohych, cim ale i vzrasta jeho
  zodpovednost.
  Presvedcenie o prane a zazitok
  pocitu svetla v podnebi okuzluje.

 2. Mám to stejně! Od ledna jedu půsty podle Pavla a až bude vhodná doba, přecházím na pránickou výživu. 21-čku mám za sebou, před 3-mi lety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *