3 denní půst v realitě

Od pátku 10.8. až do pondělí 13.8.2012 ráno jsem držel svůj první třídenní půst. Jeho průběh byl velice zajímavý, čekal jsem, že budu mít velký hlad, ale to nebyl ten hlavní problém s kterým jsem se musel vyrovnat.


Pátek

Po dvou jednodenních půstech jsem se opravdu těšil na svůj první třídenní, takže začátek v pátek ráno byl provázen nadšením. Šel jsem do práce a až do večera se nedostavil žádný velký pocit hladu. Startovací  váha 90,5 kg.

Sobota
Po se dostavil hlad, takový jiný než zažívám v případě, když nejím tři hodiny 🙂 v břichu hučí až křeče, a mírně mně bolela hlava. Vypil jsem hodně vody a částečně se to zklidnilo a nutkavá potřeba jíst se vytratila. Po odpoledni na sobě pozoruji „zpomalení“, vše mně trvá déle jsem malátný, na druhou stranu začínám být klidnější a více vyrovnanější, do doby než mně něco irituje, nebo někdo rozčiluje 🙂
Tím se dostávám asi k největšímu problému na který jsem  při půstu narazil a tím je okolí a vlastní rodina. Vysvětlit někomu proč se postím, není jednoduché, respektive je to jednoduché ale ve společnosti, kde se každý přejídá to není moc ataktivní téma. To by mi nevadilo, že to lidé nepříjímají ale jakmile někdo začne radit co je dobře a co je špatně, jak mám jíst a nejíst tak to rychle dochází trpělivost a klid mizí. O to horší je, když to dělá vlastní rodina, poslouchat řeči typu já mám o tebe strach, to není normální, bez jídla nikdo nikdy nebyl atd. je více vysilující než celý půst.

Neděle
Klid a pohoda, hodně zpomalené reakce, hlad je pod kontrolou žaludek se už moc neozývá. Zkouším lehce sport – 10 km na kolečkových bruslích. Moc dobrý nápad to nebyl, sice jsem to zvládl kvůli Ladičkovi (můj syn), ale byl jsem hodně unaven a vyčerpán. Po dobu půstu budou lepší procházky na sport moc energie není.

Pondělí
Konec, ráno startovací snídaně, kousek vařené brokolice, rajčata a hurá do práce. Cítím se v pohodě – lehce. Váha hlasí 87,5 kg, tedy úbytek 3 kg za 3 dny. Teď mně čeká půst každý pátek po dobu tří týdnů a pak hurá na 7 denní půst:)

Mohlo by vás také zajímat:
Proč to dělám a držím půsty?
Jak může půst pomoci vám?

19 Comments

Add Yours →

jj, také si dělávám 3 denní půsty, 7 denní jsem zkusila jen jednou a popravdě se mi do dalšího 7 denního nechce, ale zase na druhou stranu, není to tak hrozné, žaludek si zvykne a tělo přizpůsobí ….Doma mi také říkají, že jsem……., nejlepší je se najíst, slyším stále připomínky , když si náhodou všimnou, ale většinou to neregistrují, protože se starám o jejich žaludky já….

Ono to Alesi neni tak ani o odvaze. Je to o tom delat to co clovek citi ze je pro nej to prave. Ke mne se tyto informace dostaly cca pred mesicem a hned jsem citil, ze to je cesta kde mam jit. Proste se ti to v srdci objevi a ty vis, ze tudy jit. Z tohoto pohledu se mi to nijak vyjmecne nezda, navic je to vlastne navrat k tomu odkud jsme prisli vsichni a kam se zase vsichni vratime z energetickeho i duchovniho hlediska.. tedy ke svetlu.

Ahoj, držím již od léta každé pondělí půst, v neděli si dělám naposledy v 15.30 ovocnou šťávu a potom jím až v úterý ráno Ale docela rychle mi ubývá po 1 dnu váha a za celý týden přiberu snad jen 1 kg. Mám strach, abych nezhubla moc při dlouhodobějších půstech. Co s tím?

Napsat komentář